Задля гарантування оптимальних умов та довготривалого використання, необхідно регулярно перевіряти стан вашого даху. Якщо будуть виявлені дефекти в покритті - їх необхідно негайно відремонтувати задля довгого використання. Після монтажу всі рештки матеріалу, металеву стружку та інші металеві об'єкти треба прибрати з покрівлі та водостічної системи.
Зазвичай сніг не накопичується на пофарбованій покрівлі або не перевищує структурне навантаження на покрівлю. Але, якщо необхідно прибрати сніг, рекомендується залишити шар снігу (~100мм) для захисту покриття під час прибирання.
Візуальний огляд пофарбованої поверхні даху необхідно проводити раз на рік. Більш детальний огляд треба проводити раз на 5 років протягом часу дії гарантії. Після завершення терміну гарантії, огляд необхідно проводити кожні 2 роки.
Візуальний огляд поверхні покрівлі з полімерним покриттям необхідно проводити раз на рік. Більш детальну інспекцію треба проводити раз на 5 років протягом періоду дії гарантії. Після закінчення періоду дії гарантії , поверхню треба оглядати кожні 2 роки.
Перевіряйте стан та кріплення комплектуючих. Пошкоджені чи частково незакріплені деталі призводять до протікань, розпаду та підвищують ризик виникнення корозії. Якщо кріплення пошкоджено, ці деталі та (чи) обрешітку покрівлі необхідно замінити на міцніші.
Перевіряйте стан кольорового полімерного покриття. Не забувайте оглядати розжолобки та края водостічної системи. Якщо покриття лущиться, його колір тьмяніє нерівномірно, утворюються пухирі, тріщини чи механічні пошкодження, то покрівлю необхідно ремонтувати.
Водостічні системи теж необхідно чистити кожний рік. Засмічені, частково заблоковані та брудні водостічні системи призводять до оледініння та виникнення корозії.
Зазвичай поверхня металевої покрівлі буде достатньо чистою завдяки дощу. Але листя потрібно прибирати з покрівлі, розжолобку та водостічної системи раз на рік. Бруд та сміття утримують вологу на поверхні листа і можуть спричинити корозію. Крім того, брудна покрівля псує зовнішній вигляд будинку.
Покриття покрівлі слід чистити м'якою щіткою та водою. Можливо також застосовувати миючий пристрій під тиском до 50 бар. Бруд, що в'ївся, можно зняти за допомогою миючого засобу для пофарбованих покрівель. Найбільш стійкі плями можна видалити ганчіркою, змоченою в розчиннику (уайт-спирит). Після цього поверхню покрівлі слід промити водою зверху униз протягом кількох хвилин, щоб повністю змити миючий засіб. Після завершення чищення, промийте також водостічну систему.
Пам'ятайте, що невідповідні або занадто сильні миючі засоби можуть пошкодити кольорове покриття.
Рекомендується негайно ремонтувати будь-які виявлені пошкодження. Слід використовувати лише відповідну фарбу для ремонту покриттів. Пошкоджену ділянку треба підфарбувати самим маленьким пензлем. Якщо покриття пошкоджене лише до шару грунтовки, одного шару фарби буде достатньо. Але якщо пошкодження досятне слою цинку, то в такому випадку після висихання першого шару фарби, необхідно нанести другий.
Іноді може виникнути корозія кромки, з якої починає іржавіти карниз, особливо на покрівлях з пологими скатами. Це можна попередити, пофарбувавши края карнизів після встановлення покрівельних листів. Така процедура особливо рекомендована в умовах морського клімату.
Перед тим як прийняти рішення щодо повного перефарбування поверхні покрівлі, треба перевірити покрівлю на наявність місцевих пошкоджень та сцеплення покриття та основи. В разі виявлення значного локального пошкодження чи нерівномріного вицвітання покриття, краще звернутися до фахівця, щоб разробити план перефарбування.
Оскільки строк служби кольорових покриттів залежить від багатьох факторів, важко визначити точний час повторного фарбування. Ці фактори містять колір та тип покриття, кліматичні умови, схил скату покрівлі, спосіб будівництва та метод монтажу. Найбільше навантаження на поверхню зазвичай з південного боку, якщо покрівля темного кольору.