Дзвоніть нам з 9:00 до 18:00

Монтаж металочерепиці Ruukki Finnera

Фінські покрівлі та фасад Ruukki від офіційного дилера з доставкою по всій Україні

Головна > Монтаж металочерепиці Ruukki Finnera

Детальна інструкція з монтажу металочерепиці Ruukki Finnera

Отримання металочерепиці Ruukki Finnera на об'єкті

Потрібно переконатися у тому, що поставка товарів відбулася у відповідності до супроводжувальної накладної. Будь-які недоліки, помилки або пошкодження під час транспортування мусять бути вписані у товарно-транспортну накладну, та про них слід негайно повідомити вашого менеджера. У таких випадках рекомендуємо надавати фото/відео матеріали для найшвидшого вирішення проблеми.

Про будь-які недоліки отриманої партії необхідно повідомити протягом 3 днів після отримання товару. Компанія Ruukki не несе відповідальності за витрати, пов’язані з заміною продукції, що була змонтована у невідповідності до рекомендацій цієї інструкції.

Розвантаження та зберігання металочерепиці Ruukki Finnera

Розвантаження покрівельних листів модульної металочерепиці Ruukki Finnera з вантажного автомобіля, що здійснює поставку, проводиться на піддони на рівні ґрунту. Якщо в розпорядженні відсутні піддони, то покрівельні листи слід складати на підтримуючі конструкції, покриті фанерною підкладкою, або на поверхню, розташовану на такому ж рівні, яка за своїми габаритами відповідала б розміру покрівельних листів.
 
В нормальних умовах штабелі покрівельних листів Ruukki можуть зберігатися в упакованому або розкритому стані протягом приблизно одного місяця. Для більш тривалого періоду зберігання штабелі слід захищати та розташовувати на похилій поверхні, яка б дозволяла випаровуватись або стікати будь-якій волозі між виробами.
 
Якщо відбувається розвантаження, чи переміщення окремих листів, то слід переконатися в тому, що листи не зазнають тертя один відносно іншого. Слід підраховувати кількість листів і кількість штабелів з листами, необхідних для монтажу площини даху, яку ви збираєтесь покрити. Якщо використовуються підмостки або відповідні драбини, піднімати покрівельні листи для комплектації штабелів дозволяється по три штуки (примітка: три листи Ruukki Finnera мають масу близько 13 кг). Для підйому потрібних листів вгору, на рівень монтажу поверхні даху, також може використовуватись підйомний механізм, наприклад, лебідку.

Доведення до заданих розмірів

Покрівельні листи модульної металочерепиці Ruukki Finnera надходять покупцеві у стандартних розмірах. Для упорядкування гребенів даху, місць стиків та внутрішніх стиків потрібно обрізати листи на місці. Для цього використовується ручна дискова пилка з диском для різання тонколистового металу, ножиці, висічна машина, лобзик або будь-який інший інструмент, при роботі з яким матеріал не нагрівається.
 
УВАГА! Використання кутової шліфувальної машини «Болгарки» з абразивним відрізним диском суворо заборонено. Застосування її автоматично анулює гарантію, що надається на зовнішнє покриття листів.
 
Крім ручної дискової пилки з відповідним диском і ножиць або висічноі машини потрібні як мінімум один шуруповерт та рулетка. Перед початком робіт з різання лист металочерепиці Ruukki Finnera необхідно накрити, так як сталева стружка може пошкодити поверхню. Стружку, що залишилася після монтажу на поверхні листа, необхідно ретельно прибрати за допомогою м’якої щітки. Також необхідно підфарбувати будь-які подряпини кольорового полімерного покриття ремонтною фарбою.

Техніка безпеки під час монтажу металочерепиці

Під час проведення робіт з покрівельними листами Ruukki Finnera обов’язково слід одягати робочі рукавички та захисний одяг. Слід уникати контакту з гострими краями та кутами розрізаних виробів. Намагайтесь використовувати хвилястий передній торець покрівельного листа для хорошого захвату та міцного тримання, під час обробки.

Не дозволяється ходити під листами або упаковками листів. Слід переконатись в тому, що підйомні троси перебувають у належному робочому стані та є придатними для маси покрівельних листів і що вони закріплені належним чином. Слід уникати роботи з покрівельними листами Ruukki Finnera при сильному вітрі. Слід виявляти найвищу обережність, під час переміщень або роботи на даху. Слід використовувати страхувальну мотузку та взуття з м’якою підошвою і дотримуватись усіх чинних правил безпеки при виконанні робіт.

Контроль розмірів основи покрівлі

Покрівельні листи Ruukki Finnera встановлюються під прямим кутом (90°) до карнизів. Перед початком монтажу необхідно перевірити площинність покрівлі, її поперечні розміри, а також прямолінійність гребеня і карнизів. У випадку виникнення проблем слід звернутися до вашого менеджера.

Замовлення модульної металочерепиці Ruukki Finnera

Фінська модульна металочерепиця Ruukki Finnera продається листами стандартного розміру. Завдяки цьому підрахунок необхідної кількості, купівля, транспортування і монтаж здійснюється легше, ніж при використанні листів заданих розмірів. Необхідну кількість листів можна розрахувати по запропонованій нижче формулi або звернутися до співробітника нашого відділу продажів, надавши необхідні розміри. Розміри можна знайти на кресленнях конструкції. Також можливе виготовлення спрощеного креслення із зазначенням найбільш важливих розмірів. 

Розглянемо приклад розрахунку модульної металочерепиці Ruukki Finnera (рис. 1):

1. Необхідна кількість листів матеріалу Ruukki Finnera по горизонталі (Х):
 
  • (Ширина – 50 мм) / 1140 мм = Х (к-ть листів по горизонталі). Округліть до найближчого цілого показника – використовуйте даний показник в третій частині формули.
 
2. Необхідна кількість листів матеріалу Ruukki Finnera по вертикалі (Y):

  • Довжина / 658 мм = Y (к-ть листів по вертикалі) (округліть до найближчого цілого показника – використовуйте даний показник в третій частині формули).
  • Х х Y = Загальна кількість аркушів матеріалу Ruukki Finnera для поверхні покрівлі.

Примітка: В разі округлення до найближчого цілого показника декілька листів матеріалу можуть виявитися зайвими.
Співробітник відділу продажів також допоможе вам швидше підрахувати необхідну кількість і визначити модель планок і добірних елементів для металочерепиці Ruukki Finnera. Для цього знадобляться розміри: W та L (рис. 1).

Приклад обчислення:
 
W (ширина поверхні покрівлі) = 10 000 мм 
L (довжина поверхні покрівлі) = 4 500 мм
 
  1.  (10 000 мм – 50 мм) / 1140 мм = 8, 728 = 9 листів
  2. 4500 мм / 658 мм = 6, 838 = 7 листів
  3. 9 х 7 = 63 листа Ruukki Finnera

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 1
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 2

Гідроізоляція покрівлі з металочерепиці Ruukki Finnera

Укладання гідроізоляційної плівки чи мембрани Ruukki слід починати горизонтально від карниза до коника поверх кроквяних ферм (рис. 2). Для покрівель з металочерепиці Ruukki Finnera слід використовувати плівку антиконденсат або супердифузійну мембрану. При використанні вентильованої карнизної підшивки, гідроізоляційний матеріал повинен виступати як мінімум на 200 мм за край стіни у карнизів і з торців. В інших випадках гідроізоляційний матеріал повинен трохи виступати за край крокв. Спочатку прикріпіть гідроізоляційний матеріал скобами до крокв. Остаточне кріплення виконується за допомогою дерев’яних рейок, наприклад, 32 х 50 мм (для забезпечення вентиляції), які встановлюють на шар гідроізоляції вздовж кроквяних ферм (рис. 2). Гідроізоляційний матеріал повинен вільно провисати між кроквами. 

У гребеня гідроізоляційний шар укладається відповідно до інструкцій з монтажу, зазначених на деталювальних кресленнях. У разі виникнення проблем слід звернутися до менеджера, який запропонує рішення залежно від конкретного типу гребеня.

Шари гідроізоляції повинні укладатися з напуском 150 мм по горизонтальних швах (рис. 2). Нарощування гідроізоляційного матеріалу в довжину виконується на кроквах з напуском не менш ніж 100 мм.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 3
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 4

Обрешітка під модульну металлочерепицю Ruukki Finnera

Для покрівель з кроком кроквяних ферм 900 або 1200 мм в якості обрешітки використовуються дерев'яні рейки 32 x 100 мм. При використанні покрівельних листів Ruukki Finnera необхідно змонтувати дерев'яну накладку (наприклад, 22 х 50 мм) на нижній рейці обрешітки (рис. 3). Накладку необхідно вирівняти по нижньому краю рейки обрешітки. Точну необхідну товщину обрешітки можна дізнатися у вашого проектувальника.
 
Монтаж обрешітки для листів металочерепиці Ruukki Finnera слід починати від того карниза, з якого почнеться монтаж покрівельних листів. Це має значення при східчастих карнизах, де важливо врахувати поєднання хвиль профілю.
 
Відстань між рейками для покрівельних профілів див. таб. нижче (рис. 3):

Профіль
Y (мм)
X (мм)
Ruukki Finnera
270
330
Профіль
Y (мм)
Ruukki Finnera
270
Профіль
X (мм)
Ruukki Finnera
330

Встановлення торцевих дощок

При використанні профільованих покрівельних листів Ruukki зовнішня торцева дошка фронтону повинна бути трохи піднята над рівнем обрешітки на висоту профілю покрівлі. До цієї дошки кріпляться торцеві планки (рис. 4). Для захисту від попадання води або снігу необхідно встановити внутрішню торцеву планку Ruukki. При монтажі покрівельних листів Ruukki Finnera верхній край торцевої рейки повинен бути вище рівня обрешітки покрівлі на 52 мм.

Монтаж карнизних планок Ruukki

Перед початком монтажу листів металочерепиці Ruukki Finnera необхідно встановити карнизні планки (рис. 4). Карнизні планки вирівнюють і закріплюють до крайньої рейки обрешітки за допомогою саморізів.

Підйом і укладання листів Ruukki Finnera

При підйомі Ruukki Finnera слід братися за передній край аркуша – це забезпечить надійне схоплювання і захистить від гострих кутів. При підйомі по сходах одночасно можна піднімати не більше трьох листів (вага трьох листів приблизно дорівнює 13 кг). Розраховану кількість листів металлочерепиці Ruukki Finnera на скат складіть пачками по три шт на обрешітку даху як зображено на рис. 5, для підйому необхідної кількості листів Ruukki Finnera на дах також можна використовувати підйомні механізми.
 
Примітка: Тимчасово закріплюйте листи Ruukki Finnera в процесі їх складування на поверхні обрешітки. Незакріплені листи представляють основну загрозу безпеці. Падіння листів може привести до серйозних пошкоджень і травм.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 5
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 6

Спосіб та порядок монтажу металочерепиці Ruukki Finnera

Листи слід укладати, перекриваючи, по черзі зверху і знизу один одного, рухаючись у напрямку зліва-направо або справа-наліво. Кожен наступний ряд по напряму від карниза до коника встановлюється у тому ж порядку (зверху-знизу-зверху-знизу) – див. рис. 6.

Кріплення саморізами
 
Листи Ruukki Finnera кріпляться до дерев'яної обрешітки (рис. 7) саморізами 4,8 х 28 мм або 4,8 х 35 мм в прогинах хвиль під поперечною сходинкою профілю (нижній ряд-2-а і 5-а хвиля, верхній ряд-1-а і 4-а хвиля). Перший ряд листів кріпиться до першої від карнизу обрешітки саморізами 4,8 х 28 мм або 4,8 х 35 мм в прогинах 1-ї і 4-ї хвилі (по карнизу в кожну третю хвилю). У місцях напуску кріпити саморізами 4,8 х 19 мм або 4,8 х 20 мм – в гребінь кожної хвилі на вертикальному стику і на гребені хвилі в середині листа на горизонтальному стику. Як альтернатива може розглядатися випадок, коли саморізи, у місці поздовжнього напуску листів, вкручуються під кутом в торець хвилі, що б приховати саморіз і досягти кращого зовнішнього вигляду.
 
Інструкція по кріпленню покрівельних листів створювалася з урахуванням підйомної сили вітру, що виникає на карнизах, теплового руху в центральних зонах, герметичності і зовнішнього вигляду з'єднань листів.

Схема кріпллення Ruukki Finnera (рис. 8):

Чорний кружок: саморіз для кріплення до обрешітки (4 шт/лист).
Блакитний кружок: саморіз для кріплення внапуск (3 шт/лист).
Жовтий кружок: саморіз для кріплення карнизів (2 шт/лист).

Розташування листів металочерепиці Ruukki Finnera

Перед початком монтажу необхідно точно розрахувати лінію установки першого листа. Таким чином, відпаде необхідність підрізати останній лист в ряду. Відступ від торця даху до лінії укладання першого аркуша можна розрахувати за представленою формулою. Останній лист в ряду укладається внапуск на необхідну кількість хвиль. 

Примітка: Відступ закривається торцевою планкою, тому він повинен бути не більше, ніж ширина торцевої планки, зменшена на половину ширини хвилі.

1. (W – 50 мм) / 190 мм = А (залиште цифру до коми – використовуйте даний показник в наступній частині формули).
2. ((W – 50 мм) / 190 мм – А) x 95 мм = В (відстань від торця до точки початку встановлення).
Таку ж відстань необхідно залишити з іншого торця даху. Листи Ruukki Finnera симетричні і можуть встановлюватись один на одного внапуск на необхідну кількість хвиль.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 7
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 8

Монтаж листів металочерепиці Ruukki Finnera

Перший лист Ruukki Finnera необхідно закріпити з тієї сторони, з якої починається монтаж покрівлі, відступивши від торця на розраховану відстань, а нижній край виступав на 40-45 мм за край карнизу (рис. 9). Перший лист Ruukki Finnera укладається поверх обрешітки, закріпіть його до карнизу і тимчасово у верхньому лівому куті листа закрутивши саморіз в прогин 1-ї хвилі під передньою сходинкою профілю (рис. 10).

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 9
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 10

Монтаж другого листа Ruukki Finnera слід виконувати поверх першого внапуск, з бокової сторони листа (рис. 11). Другий лист кріпиться до першого листа за допомогою саморізів в гребенях крайніх хвиль (рис. 7).

Викрутіть саморіз з верхнього лівого кута першого листа Ruukki Finnera і вирівняйте листи до карниза (рис. 12). Відстань від карниза до зовнішньої частини краю листів має бути однакова (близько 40-45 мм).
 
Закріпіть перший лист до обрешітки саморізами згідно інструкції (рис. 8). Підніміть другий лист Ruukki Finnera і підкладіть третій лист під другий так, щоб другий лист заходив на третій внапуск (рис. 13).

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 11
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 12

Скріпіть третій і другий лист Ruukki Finnera саморізами в гребенях крайніх хвиль (рис. 13). Закріпіть другий лист Ruukki Finnera до обрешітки саморізами згідно інструкції. Продовжуйте монтаж листів Ruukki Finnera вищеописаним способом (зверху-знизу-зверху-знизу).
 
При укладанні останнього листа Ruukki Finnera в ряду, зробіть напуск на потрібну кількість хвиль на передостанній лист.
Якщо відступ від торців був розрахований за формулою, а монтаж першого листа проводився за результатами обчислення, то відстані від торців даху до країв листів на початку і в кінці ряду будуть однаковими.

Продовжуйте напуск монтаж листів вищеописаним способом (зверху-знизу-зверху-знизу) горизонтально ряд за рядом, рухаючись у напрямку від карниза до коника (рис. 6).
 
Змахніть м'якою щіткою стружку від обрізання або просвердлювання після закінчення монтажу покрівельного покриття. Підфарбуйте будь-які подряпини на полімерному покритті і видимі порізи поверхні фарбою для видалення дефектів.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 13
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 14


Монтаж розжолобку (ендови) для покрівлі Ruukki Finnera

Влаштування основи ендови Ruukki
 
У місцях розжолоб укладіть додатковий нижній шар гідроізоляції уздовж всієї поверхні розжолобків. Дошки основи розжолобку укладаються на одному рівні з обрешіткою по всій поверхні покрівлі (рис. 15). Слід залишати вентиляційні зазори близько 20 мм між дошками розжолобку. Дерев'яна накладка, встановлена поверх нижньої рейки обрешітки повинна також проходити поверх обрешітки розжолобку у карнизів. Карнизну планку Ruukki слід відрізати за формою і змонтувати на куті розжолобку (рис. 16).

Монтаж планки розжолобку (ендови) Ruukki

Відріжте і надайте форму нижньому краю планки розжолобку для вирівнювання з карнизами. Потім встановіть кутовий лист розжолобку на своє місце. Закріпіть лист за допомогою оцинкованих cаморізів. Кутовий лист розжолобку слід укладати з напуском не менш ніж 200 мм на стиках. Рекомендується використовувати ущільнювальну мастику для гідроізоляції напусків. Намалюйте контрольні напрямні лінії на листі розжолобку, щоб було видно орієнтир для вирівнювання листів вздовж розжолобку. Мінімальна відстань між напрямними лініями (що вказують на положення листів покрівельного покриття) повинна становити 100 мм (рис. 16). Кутовий лист розжолобку повинен перехльостувати мінімум на 120 мм лист покрівельного покриття.
 
Монтаж універсального ущільнювача
 
Можливе використання універсального ущільнювача на лист розжолобку (зніміть захисну плівку з універсального ущільнювача і встановіть його на відстані близько 30 мм від напрямних ліній в напрямку до краю листа розжолобку).

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 15
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 16

Монтаж повномірних покрівельних листів
 
Змонтуйте всі листи повного розміру. Не монтуйте, на даному етапі, листи які потрібно підрізати.

Примітка: Не закріплюйте остаточно листи покрівельного покриття вздовж розжолобку. Повністю листи слід закріпити тільки після того, як підрізані листи будуть встановлені уздовж розжолобку (рис. 18).

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 17
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 18

Обрізка покрівельних листів Ruukki Finnera
 
Виміряйте ділянку під лист покрівельного покриття (рис. 19). Виміряйте відстані від напрямної лінії до лінії напуску по нижньому (Y) і верхньому (X) краях листа. Намітьте лінію різу на листі покрівельного покриття і обріжте лист.

Монтаж листів Ruukki Finnera, що обрізають
 
Встановіть обрізаний покрівельний лист Ruukki Finnera поверх планки розжолобку (рис. 20). При цьому переконайтесь, що обрізаний край листа розташований чітко над направляючою лінією. Закріпіть покрівельні листи, уздовж розжолобку, за допомогою саморізів.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 19
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 20

Монтаж планок Ruukki

Торцеві планки Ruukki
 
Торцева планка Ruukki встановлюється в напрямку від карнизу до гребеня, надлишок обрізається у гребеня. Торцева планка Ruukki кріпиться до торцевої дошки за допомогою саморізів з кроком близько 1000 мм та до покрівельних листів з кроком 300-800 мм. Напуск планок між собою повинен складати не менше 100 мм (рис. 21).

Примітка: Торцева планка Ruukki повинна обов’язково перекривати крайній гребінь хвилі.
 
Ущільнювач гребеня Ruukki
 
Використовується вентиляційна стрічка гребеня шириною >230 мм. Вентиляційна стрічка алюмінієвими краями клеїться на верхній край покрівельних листів, повторюючи їх рельєф. Універсальний ущільнювач використовується у разі наявності альтернативної системи вентиляції підпокрівельного простору. Для цього необхідно зняти захисну плівку з універсального ущільнювача та приклеїти до планки гребеня Ruukki за 25 мм від країв у напрямку гребеня (рис. 22).

Примітка: Не рекомендується закріплювати саморізи через ущільнювач.

Планка гребеня Ruukki
 
Встановіть планку гребеня Ruukki на листи модульної металочерепиці Ruukki Finnera і закріпіть її за допомогою саморізів на кожній третій поздовжній хвилі. Напуск планок між собою повинен складати не менше 100 мм.

Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 21
Монтаж фінської модульної металочерепиці Ruukki Finnera – FinnMetal
Рис. 22

Будинок під безпечним дахом – це мрія, яку ми допомагаємо реалізувати, пропонуючи повний спектр покрівельних рішень.

Потрібна консультація з вибору покрівлі чи фасаду?